RKO komplekt muutub Baltic Chemistry Competition-ks

Eelnevatel aastatel saadeti RKO kompleklid (rahvusvahelise keemiaolüpiaadi treeningülesannete komplektid) Teaduskooli keemia ülemastme õpilastele koju lahendamiseks. Sellel aastal muutub aga selline kaugõppe vorm ja nimi. Ülesandeid koostavad Eesti, Läti ja Leedu keemia olümpiaadide žürii liikmed ning on oodatud lahendama ülesanded kolme Balti riigi õpilased. Seega muutub RKO komplektide lahendamine rahvusvaheliseks keemiaülesannete võistluseks “Baltic Chemistry Competition” (BCC).

BCC koosneb kolmest ülesannete komplektist ning finaaltestist. Selles võivad osaleda kõik soovijad. Nelja voorude tulemuste põhjal selgitatakse võistluse võitjad. Parimatele jagatakse hinnalisi auhindu. Eesti õpilaste tulemuseid arvestakse valikvõistlusel.

Esimene voor algas 10. septembril. Lahendada tuleb 4 ülesannet. Komplekti lahendamine nõuab iseseisvat tööd. Vastuseid on võimalik leida nii raamatustest kui ka internetist. Mõned küsimused on loomingulisemad — nende lahendamisele tuleb kõvasti tööd teha. Edu lahendamisel!

Lae ülesanded (inglise keeles)

P.S. Praegu on ülesanded veel inglise keeles. Lähiajal ülesanded tõlgitakse. Lisatakse ka soovitatava kirjanduse loetelu ning antakse kasulikud internetiviided. Jälgige uudiseid eko.olunet.org pealehel.